Od projektu do gotowego produktu

Produkcja i usługi

Powstały w 2017 roku dział Fino-Kaliński – Produkcja prężnie rozwija się w obszarze obróbki skrawaniem stali, stali nierdzewnej oraz aluminium (frezowanie i grawerowanie) oraz obróbki plastycznej (gięcie rur).

Dysponujemy 3- osiową frezarką produkcji AFM (Andrychowska Fabryka Maszyn) oraz giętarką trzpieniową CN firmy AMOB.

Produkcja
Frezowanie

Frezowanie

Oferujemy profesjonalne usługi frezarskie 3D koncepcji indywidualnych oraz seryjnych z materiałów takich jak: aluminium, stal, stal nierdzewna. Na życzenie zapewniamy dostęp do materiałów, bądź pracujemy na powierzonym materiale.

Grawerowanie

Grawerowanie

Według indywidulanych potrzeb personalizujemy detale poprzez grawerowanie na materiałach logotypów, napisów oraz dowolnych znaków.

Odprężanie rur

Odprężanie rur

Wśród wykonywanych przez nas usług jest również odprężanie rur. Proces odprężania ma na celu przywrócenie stanu równowagi spowodowanych wcześniejszym gięciem rur. W celu odprężania stosujemy metodę obróbki cieplnej, podgrzewając rury w specjalnym piecu do temperatury 600-700 stopni Celsjusza.

Obróbka plastyczna rur

Obróbka plastyczna rur

Na podstawie projektu i według potrzeb realizujemy usługę gięcie rur ze stali nierdzewnej, czarnej o określonych parametrach z materiału powierzonego, bądź własnego.

Spawanie

Spawanie

W ramach naszych usług świadczymy również usługi spawania metali oraz tworzenia różnego rodzaju konstrukcji. Stosujemy metody spawania metodą MIG, MAG oraz TIG.

Rozpęczanie i spęczanie rur

Rozpęczanie i spęczanie rur

Wykonujemy również usługi rozpęczania, spęczanie i kielichowania rur. Mamy możliwość rozpęczanie i spęczanie rur o średnicach od 30 do 100mm. Rozpęczamy i spęczamy rury z stali czarnej, nierdzewnej jak i innych materiałów.